Поранешната портпаролка на Зеленски објави драматично видео од Бахмут (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Поранешната портпаролка на украинскиот претседател Володимир Зеленски, Јулија Мандел, објави видео на Твитер за кое вели дека е од Бахмут.

Loading...

Видеото е снимено од внатрешноста на зградата и ги прикажува нападите врз градот, експлозиите и огромен облак чад во градот.

 

 

Сите информации поврзани со најновите случувања со војната во Украина можете да ги прочитате ТУКА.