Исламски џихад

Сподели со своите пријатели

Лидерот на Исламскиот џихад, Зијад Нахалах, синоќа, еден ден по стапувањето во сила на примирјето, се закани дека ќе продолжи со нападите врз Израел доколку двајца членови на палестинската екстремистичка организација не бидат ослободени од израелскиот затвор. Loading… Во интервју за телевизиската мрежа „Палестина денес“ на Исламскиот џихад, Нахалах речеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Израелскиот министер за одбрана Бени Ганц им нареди на вооружените сили на Израел да продолжат со офанзивните акции против палестинската екстремистичка група Исламски џихад во Појасот Газа, соопшти денеска кабинетот на министерот. Loading… Утринава Ганц одржал состанок со началникот на израелските вооружени сили Авив Кохави и други високи воени иПрочитај повеќе