Игор Сечин

Сподели со своите пријатели

Иван Сечин, син на директорот на рускиот државен нафтен гигант Роснефт, Игор Сечин, почина на 5 февруари на 35-годишна возраст. Loading… Смртта на Сечин, кој работеше за Роснефт од март 2014 година, не беше пријавена додека прогонетиот руски олигарх и критичар на рускиот претседател Владимир Путин Леонид Невзлин не гоПрочитај повеќе