Игор Короченко

Сподели со своите пријатели

Новинарот на ББС Френсис Скар на Твитер сподели видео од емисија што се емитуваше на руската државна телевизија. Loading… На видеото се гледа како рускиот новинар Игор Короченко ја обвинува Германија за покренување на операцијата „Барбароса 2“ и го нарекува германскиот канцелар Олаф Шолц „уште еден Адолф Хитлер“. „Германскиот канцеларПрочитај повеќе