Хамед бин Иса Ал Калифа

Сподели со своите пријатели

Врховниот поглавар на Католичката црква и претседател на Ватикан, папата Франциск, кој е во посета на Бахреин, порача дека „треба да ја отфрлиме логиката на оружјето“ и повика „оружјата да замолчат“, пренесува Анадолија. Loading… Папата Франциск ја даде изјавата по средбата со кралот Хамед бин Иса Ал Калифа во палататаПрочитај повеќе