Гуо Гуангчанг

Сподели со своите пријатели

Исчезнувањето на Бао Фан, водечки бизнис брокер во технолошката индустрија, минатиот месец повторно го разгоре јавниот интерес за феноменот на кинеското „исчезнување на милијардери“. Loading… Бао е основач на инвестициската банка China Renaissance Holdings, која има работено со интернет гигантите како Tencent, Alibaba и Baidu и важи за лидер воПрочитај повеќе