градиште

Сподели со своите пријатели

Голем дел од Куманово и околината утринава беа без електрична енергија, информираат од Регионалниот центар за управување со кризи. Loading… Центарот на градот и приградските населби неколку часа од утринава беа струја, но околните села веќе со денови, откако падна првиот снег. Прекини од утринава имаше кај корисниците од улицитеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Жена од кумановското село Мургаш била физички нападната од триесет и двегодишно лице од селото Градиште. Loading… – На 27.08.2023 во 21.40 часот во СВР Куманово Ј.Д.(49) од с.Мургаш, кумановско пријавил дека во с.Градиште, кумановско, неговата сопруга Ф.Р. била физички нападната од М.А.(32) од с.Градиште, информираат од Министерството за внатрешниПрочитај повеќе