Физички нападната жена од кумановско Мургаш

Сподели со своите пријатели

Жена од кумановското село Мургаш била физички нападната од триесет и двегодишно лице од селото Градиште.

Loading...

– На 27.08.2023 во 21.40 часот во СВР Куманово Ј.Д.(49) од с.Мургаш, кумановско пријавил дека во с.Градиште, кумановско, неговата сопруга Ф.Р. била физички нападната од М.А.(32) од с.Градиште, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Оттаму додаваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Спречен шверц на таблети, кафе, чанти и парфеми на патот Крива Паланка – Куманово