Готабаја Раџапакса

Сподели со своите пријатели

Шефот на централната банка на Шри Ланка рече дека се надева оти владата ќе постигне прелиминарен договор со Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) што може да доведе до пакет помош во август, кога неговите претставници ќе ја посетат островската земја погодена од кризата. Loading… Земјата од Индискиот Океан банкротираше и нејзинатаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Поранешниот претседател на Шри Ланка Готабаја Раџапакса пристигна во Бангкок откако вчера му истече визата во Сингапур, каде што се засолни откако избега од земјата. Loading… Раџапакса пристигна со приватен авион на меѓународниот аеродром Дон Муанг околу 20:00 часот по локално време во четвртокот, изјави неименуван тајландски претставник. Тој иПрочитај повеќе