горива

Сподели со своите пријатели

Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука за новата цена на горивата која ќе важи од полноќ. Loading… Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се намалуваат за 1,00 ден/лит, додека малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) се намалува за 2,00 ден/лит. Малопродажната цена на Екстра лесното масло заПрочитај повеќе