Од полноќ нови цени на горивата

Сподели со своите пријатели

Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука за новата цена на горивата која ќе важи од полноќ.

Loading...

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се намалуваат за 1,00 ден/лит, додека малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) се намалува за 2,00 ден/лит.

Малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) не се менува.

Малопродажната цена на Мазутот М-1 НС се намалува за 1,127 ден/кг и сега ќе изнесува 51,535 ден/кг.

Од 12.4.2022 година од 00:01 часот максималните цени на нафтените деривати ќе изнесуваат:

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 80,00 (денари/литар)

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Николовски пред превозниците: Ќе работам на менување на свеста на царинските службеници

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 98 82,00 (денари/литар)

Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 80,00 (денари/литар)

Loading...

Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 78,50 (денари/литар)

Мазут М-1 НС 51,335 (денари/килограм)