Горан Димитријевиќ

Сподели со своите пријатели

Горан Димитријевиќ се враќа на тренерската позиција во Кошаркарскиот клуб Куманово и ќе го предводи клубот во борбата за излез од Втората лига сезонава. Loading… Помошник тренер ќе му биде Тино Шаботиќ кој воедно и ќе биде дел од играчкиот состав на клубот. Димитриевиќ е еден од најискусните тренери воПрочитај повеќе