Гитаријада Куманово

Сподели со своите пријатели

Два фестивала денеска ќе се одржат на плоштадот „Маршал Тито“ (пред НУЦК „Трајко Прокопиев“) во Куманово. Loading… Точно на пладне ќе започне „Куманиум, фестивал кој е посветен на најмалите. Во рамките на овогодинешното издание на фестивалот се предвидени неколку активности, почнувајќи од богата ликовна изложба на дела настанати за времеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Во Занаетчискиот дом во Куманово утре со почеток во 21 часот ќе се одржи рок фестивалот „Гитаријада“. Loading… Честа да го отвори фестивалот ќе имаат „Cursed heart“ и „NOMAD“, а ќе го затворат ѕвездите на вечерта Мизар. Организатор на настанот се Art Attack и Фондација за култура и спорт подПрочитај повеќе