ФК Форца

Сподели со своите пријатели

Градоначалникот на Општина Куманово Максим Димитриевски денеска ги пречека прваците на Македонија во футсал. Loading…     Станува збор за фудбалерите на ФК „Фоцрца“ од Куманово кои викендов официјално го кренаа пехарот и за прв пат во историјата на кумановскиот спорт станаа футсал шампиони.     – Денес во мојотПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Фудбалерите на Футсал клубот Форца од Куманово викендов го кренаа пехарот во Македонската футсал лига и за прв пат станаа шампиони. Loading…     Откако клубот лани дебитираше во македонската футсал лига, годинава стигна до трофеј.     Дури осумина играчи од ФК Форца се дел од футсал репрезентацијата наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

ФК Форца од Куманово вечерва го игра последниот натпревар на домашен терен пред да го крене трофејот во Футсал лигата на Македонија. Loading… За прв пат клуб од Куманово ќе биде футсал шампион, а од клубот ги повикуваат сите кумановци вечерва да им дадат поддршка. – Ја имаме честа даПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Кумановскиот футсал клуб „Форца“ е на чекор од шампионската титула во македонската футсал лига. Loading… Минатата година ја започнаа како дебитанти, но оваа се веќе шампиони и се во полуфиналето на купот. На три кола пред крајот на сезоната, кумановскиот клуб од 15 одиграни натпревари има сто отсто позитивен баланс,Прочитај повеќе