Ф-4

Сподели со своите пријатели

Грчките спасувачи трагаат по двајцата пилоти на борбениот авион Ф-4 кој во понеделникот се урна во Јонското Море кај западна Грција, јави државната телевизија. Loading… Авионот, кој бил на тренинг лет, се урнал на 25 наутички милји (46 километри) јужно од аеродромот Андравида на полуостровот Пелопонез. Медиумите објавија дека двајцаПрочитај повеќе