Енди Грот

Сподели со своите пријатели

Берлин подготвува нов закон за построга контрола на оружјето, според кој од потенцијалните сопственици ќе се бара психолошки тест, изјави во петокот германската министерка за внатрешни работи Ненси Фезер, по смртоносното пукање во салата на Јеховините сведоци во Хамбург. Loading… Таа спомна дека неодамнешниот бран на пукотници укажува на потребатаПрочитај повеќе