Екатеринбург

Сподели со своите пријатели

Поранешниот градоначалник на Екатеринбург, Евгениј Роизман, е приведен во рамките на кривичната постапка за дискредитација на руската армија, пренесува ТАС С, повикувајќи се на безбедносните служби на овој регион. Loading… „Роизман е приведен утрово, полицијата дошла кај него дома. Против него е покрената кривична постапка за дискредитација на руската армија“,Прочитај повеќе