Едуардо дел Кастиљо

Сподели со своите пријатели

Боливиските власти заплениле 9,2 тони листови кока од Перу, соопшти синоќа МВР. Loading… Полицијата пронашла 795 пакувања со листови кока при претрес на пат на Андите, изјави министерот за внатрешни работи Едуардо дел Кастиљо, додавајќи дека станува збор за една од најголемите заплени од ваков вид. Дел Кастиљо рече декаПрочитај повеќе