Еди Рама (Page 3)

Сподели со своите пријатели

Турција е многу важна безбедносна точка за цела Европа и не е „трет актер“, туку стратешки партнер на Албанија, рече во понеделник албанскиот премиер Еди Рама по разговорот со германскиот канцелар Олаф Шолц во Берлин, пренесе Anadolu Agency (AA ). Loading… Запрашан за влијанието на земјите како Русија, Кина, ТурцијаПрочитај повеќе