Џасвант Синг Шеил

Сподели со своите пријатели

Мажот кој бил уапсен со самострел во домот на кралицата Елизабета Втора во замокот Виндзор на Божиќ минатата година изјавил дека бил таму за да ја убие кралицата, соопшти денеска британскиот суд. Loading… Џасвант Синг Шеил (20), кој е обвинет според Законот за предавство на Велика Британија, се појавил воПрочитај повеќе