Днипро

Сподели со своите пријатели

Русија утринава изврши ракетни напади врз градови низ Украина, вклучувајќи го и градот Днипро. Loading… На социјалните мрежи се појави видео од нападот во Днепар, а автентичноста на видеото ја потврди и Sky News. На видеото се гледа моментот кога руската ракета го погодува Днепар. Снимката ја направила камера воПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Украинскиот Генералштаб денеска на Фејсбук објави дека украинската армија во претходните 24 часа успеала да го избрка непријателот од повеќе од 20 населени места. Loading… Непријателот се фокусира на воспоставување контрола над територијата на регионот Доњецк и попречување на нападите на украинските војници во одредени области. Непријателот продолжи да гиПрочитај повеќе