Дмитриј Рогозин

Сподели со своите пријатели

Поранешниот шеф на Роскосмос, Дмитриј Рогозин, преку францускиот амбасадор во Руската Федерација му ги испрати шрапнелите кои беа извадени од неговото тело на францускиот претседател Емануел Макрон, велејќи дека бил ранет од француските хаубици Цезар и дека „Франција ќе одговара за тоа“, пишува Украинска Правда. Loading… „Неодамна, како резултат наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Дмитриј Рогозин, поранешниот шеф на руската вселенска агенција Роскосмос и еден од најважните луѓе на Владимир Путин, претседателот на Русија, е повреден во украинското гранатирање на Доњецк, јавуваат руските новински агенции. Loading… „Хотел во предградието на Доњецк каде што беше гранатирана група воени советници предводена од Дмитриј Рогозин. Дмитриј добилПрочитај повеќе