Дмитриј Пумпјански

Сподели со своите пријатели

Непознат купувач платил 37,5 милиони долари на аукција за луксузната јахта на рускиот олигарх Дмитриј Пумпјански, објави судот на британската територија Гибралтар. Loading… Аксиома, долга 73 метри, е првата јахта на олигарх што е продадена како резултат на санкциите наметнати на Русија поради нејзината инвазија на Украина, според локалниот весникПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Суперјахта вредна 75 милиони долари поврзана со санкциониран руски милијардер беше ставена на аукција во вторникот во Гибралтар, соопштија судски извори, што се верува дека е прва продажба од ваков вид откако Русија ја нападна Украина. Loading… Аксиом беше запленет од властите на Гибралтар во март, откако американската банка JPПрочитај повеќе