Дидие Рејндерс

Сподели со своите пријатели

Европската унија му се закани Илон Маск со забрана на Твитер на, освен ако милијардерот не ги почитува строгите правила за умереност на содржината, што ќе започне регулаторна битка за иднината на платформата за социјалните медиуми. Loading… Шефот на индустријата на ЕУ, Тиери Бретон, ја упати заканата за време наПрочитај повеќе