Дајте Музика

Сподели со своите пријатели

Кумановецот Тајзи вчеравечер настапи на градскиот плоштад во Куманово по повод Денот на ослободување на градот и приреди вистински спектакл. Loading…     Пред неколкуилјадна публика Тајзи ги испеа најголемите хитови, а заедно со него во еден глас ги пееше и публиката.     Пејачот не го криеше неизмерното задоволствоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Музичката група од проектот „Дајте музика“, кумановецот Тајзи и српскатаѕвезда Сара Јо вечерва со настап на градскиот плоштад во Куманово ќе го започнат свечениот дел од програмата за одбележувањена Денот на ослободување на градот. Loading… Во организација на Фондацијата за култура и спорт, а со финансиска поддршка од Градоначалникот иПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Два вечери со мега концерти ќе го одбележат годинава Денот на ослободувањето на Куманово 11 Ноември. Loading… Покрај многубројни спортски и културни манифестации, програмата ќе кулминира со музички имиња од земјава и регионот кои ќе настапат на 9ти и 10ти ноември на градскиот плоштад, велат за Кумановски Муабети од ФондацијатаПрочитај повеќе