Сара Јо, Тајзи, Лозано, Некст Тајм… Кој се ќе пее за Денот на ослободување на Куманово?

Сподели со своите пријатели

Два вечери со мега концерти ќе го одбележат годинава Денот на ослободувањето на Куманово 11 Ноември.

Loading...

Покрај многубројни спортски и културни манифестации, програмата ќе кулминира со музички имиња од земјава и регионот кои ќе настапат на 9ти и 10ти ноември на градскиот плоштад, велат за Кумановски Муабети од Фондацијата за култура и спорт кои се организатори на настанатите.

Првата вечер на 9ти ноември ќе настапат: Дајте музика, Тајзи и ѕвезда на вечерта ќе биде популарната балканска пејачка Сара Јо.

Втората вечер (10 ноември) ќе ја отворат Некст Тајм, по што ќе настапат Барди и Алкета, а ѕвезда на вечерта ќе биде Влатко Лозаноски – Лозано.

Концертите е предвидено да започнат во 20 часот, а повеќе детали од Фондацијата за култура и спорт најавуваат наскоро на прес конференција.

Никола Ивановски