Бриџит Бринк

Сподели со своите пријатели

Украина ги обвини руските сили за напад на цивилна инфраструктура како одговор на брзата офанзива на украинските трупи за време на викендот, што ја принуди Русија да го напушти главниот бастион во регионот Харков. Loading… Украинските власти соопштија дека целите на одмаздничките напади биле објекти за вода и термоцентрала воПрочитај повеќе