Бранимир Јовановиќ

Сподели со своите пријатели

По повод чествувањето на Денот на независноста – 8 Септември, владина делегација предводена од претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, денеска присуствуваше на церемонијата на одликување со ордените „8 Септември“ во вила „Водно“. Loading… Во чест на Денот на независноста претседателот Стево Пендаровски традиционално го доделува оваПрочитај повеќе