бизарно

Сподели со своите пријатели

Самен Кондоруру (40) од Индонезија загинал при погребен ритуал кога го носел лешот на својата мајка на кула. Поради лошо поставените даски лешот паднал врз него и го згмечил. Имено, ковчегот во кој се наоѓала неговата мајка, паднал од кулата врз него. Дали е ова најголемата измерена змија во светот?Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Оваа Американка и љубителка на кучиња тврди дека пиењето мокраќа од нејзиното куче и помогнало во чистењето на акните. Лин Лу детално ја објаснува својата теорија зошто тоа било делотворно за неа. – Многумина од вас ме имаат прашано зошто секогаш изгледам така добро, зошто мојата шминка секогаш делува совршеноПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Јате Деви (25) од Индија последните неколку месеци не се чувствувала добро. Постојано била малаксана и нерасположена, па сопругот ја однел во болница. Меѓутоа, откако лекарите не можете да пронајдат причина за нејзината лоша сосотјба и рекле да оди дома и да одмара. Со оглед дека и наредните денови сеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Рабтник (64) во канцеларија за водоснабдување од Кобе, Јапонија добил укор и парична казна затоа што во временски период од седум месеци 26 пати порано го напуштил своето работно место за да отиде на пауза за ручек. Неговата „измама“ ја открил колегата, кога низ прозорецот на својата канцеларија го виделПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Хуан Рамос Алфонсо Пенајо (20) загинал во пукотница во селото Санта Терерса во Парагвај. Или барем така мислело неговото семејство. Имено, неколку дена по неговото исчезнување пронајдено е телото со прострелни рани. Членовите на семејството дури остатокот од пронајденото тело го идентификувале како Хуан и организирале погреб. Меѓутоа, на денотПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Работници во еден ланец за брза храна во Оклахома, останале шокирани кога во храната пронашле глушец. Инцидентот се пријавил кај надлежните органи кои дошле во инспекција. Но, вработените не биле изненадени со овој „гостин“, затоа што како што велат за американските медиуми, хигиената во тој локал секогаш е загрижувачка. –Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Архивските службеници во Овалниот кабинет на американскиот претседател Доналд Трамп, Соломон Ларти и Реџиналд Јанг извршувале најбесмислена работа во светот – со селотејп лента лепеле парчиња документи кои ги кинел Трамп. – Минуваме низ многу искинта харјиа и ја составуваме во целина. Некогаш документите се искинати по средината, некогаш воПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Шпанија е во шок по веста дека едно 11-годшно девојче во петок родило живо и здраво бебе. Како веќе светот се навикна на тоа мајките да можат да имаат толку мала возраст, самата вест не беше толку сензационална колку податокот дека татко на бебето е братот на родилката. Никогаш решенатаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Замислете по излегувањето од авионот во холовите на аеродромот да ве пречекаат фотографии од децата од Аушвиц, мурали на војници со гас маски, призори од психотични хорор филмови и голема сина статуа на коњ чии црвени очи светат и во ноќта? Кои биле најпознатите масони низ историјата? Loading… Кој неПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Лим Ба, визионер и гуру, се обидел да изведе бизарен тест на физичка издржливост. Имено тој бил ставен во експрес лонец кој претходно бил загреан во топла вода, но сетоа тоа не завршило добро по него. Овој настан од 2017. година ги потресе сите, а особено неговите верни обожаватели воПрочитај повеќе