Загинал на погреб, го убил лешот на неговата мајка (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Самен Кондоруру (40) од Индонезија загинал при погребен ритуал кога го носел лешот на својата мајка на кула.

Поради лошо поставените даски лешот паднал врз него и го згмечил. Имено, ковчегот во кој се наоѓала неговата мајка, паднал од кулата врз него.

ШОК: Џиновски питон проголтал жена (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Loading...

Тој и другите мажи кои го носеле лешот паднале од даските од бамбус и изгубиле рамнотежа. Лешот го носеле на орнаментална кула која била битен дел од погребниот ритуал во Индонезија.

– Како го подигаа лешот, даските се разделија и се срушија, а лешот падна врз жртвата, рекол Јулианто Сираит, а пренесува „Гардијан“.

https://youtu.be/J6wVRoNipgQ

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Во Полска започна истрага за шпионирање на опозицијата

Leave a Reply