БИЗАРНО: Пие урин од своето куче и тврди дека тоа е лековито (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Оваа Американка и љубителка на кучиња тврди дека пиењето мокраќа од нејзиното куче и помогнало во чистењето на акните.

Лин Лу детално ја објаснува својата теорија зошто тоа било делотворно за неа.

– Многумина од вас ме имаат прашано зошто секогаш изгледам така добро, зошто мојата шминка секогаш делува совршено или како тоа секогаш имам природен сјај. Се додека не започнав да пијам мокраќа од своето куче бев депресивна, тажна и имав одвратни акни. Кучешката мокраќа во себе има витамин А, витамин Е и 10 грама калциум, а со тоа докажано помага и во лекувањето на ракот, вели таа.

Веќе шест години го пие својот урин: Ослабнал 50 килограми и ја излечил астмата (видео)

Loading...

Иако „уротерапијата“ се практикувала во древна Кина, Рим, Грција и Египет, сепак е пракса која денешните здравствени експерти на ја препорачуваат. Не само тоа, туку не постојат и студии кои пружиле доволно докази за нејзината делотворност или бенефит за здравјето.

Данските пивари се досетиле на генијална идеја – рециклираат мокраќа за да направат пиво и тоа од многу добра причина.

– Бубрезите ја филтрираат крвта и сиот вишок на течности, соли и минерали се исфрла. Самата смисла на мокрењето е решавање на телото од непотребниот вишок. Зошто повторно да не го внесете во телото, вели експерт, а пренесуваат странските медиуми.

Сепак, без оглед дали се работи за сопствената или мокраќа од вашето куче, најдобро ед а се држите подалеку од неа.

https://www.facebook.com/LITTLELYNNLEW/videos/167874980562761/

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Ова е европска земја со најмногу должници

Leave a Reply