ТЕОРИЈА НА ЗАГОВОР: Аеродром кој е тајно место за масоните и слугите на ѓаволот (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Замислете по излегувањето од авионот во холовите на аеродромот да ве пречекаат фотографии од децата од Аушвиц, мурали на војници со гас маски, призори од психотични хорор филмови и голема сина статуа на коњ чии црвени очи светат и во ноќта?

Кои биле најпознатите масони низ историјата?

Loading...

Кој не се информира дека пристигнал во Денвер, би помислил дека е пред вратите на пеколот, но сепак ова е само еден „обичен“ аеродром.

Масони од Канада ја решија мистеријата: Тито не бил масон

Дали во себе крие некои ужасни тајни или не, се уште е непознато, но ова место е шампион по бројот на теории на заговор. По се изгледа, прашањето е дали овој пат навистина е само до фантазијата.

 

 

Писти со кукаст крст и логор за идниот Холокауст

Прво и основно – никому не е јасно зошто во Денвер се гради аеродром покрај здравиот „Стејплтон“ кој сосема добро ја обавувал таа функција.

13 „Илуминати“ семејства кои го контролираат светот

Второ, градбата на бизарниот аеродром кој е отворен во 1995. година чинела дури 4,8 милијарди долари. Далеку најскапиот во САД.

Дали Јосип Броз Тито навистина бил масон?

Трето, се што се наоѓа на него и околу него е благо кажано чудно. Застрашувачко. Случано или намерно?

 

Loading...

 

Од воздух со голо око се гледа дека пистите изгледаат како кукаст крст. Експертите велат дека таквиот поглед на пистата никаде во светот не е забележан.

Како изгледа најголемиот храм на сатанистите? (видео)

Призорите од холовите како да најавуваат нов Холокауст поради што многу теоретичари на заговори тврдат дека токму во Денвер, на аеродромот ќе има некој иден концентрационен логор.

Масонски тунели и тајната на бројот 33

Покрај аеродромот се крие цела мрежа од тунели. Претставниците на градот велат дека јавноста знае се, односно дека тунелите се користеле за железничкиот систем на градот.

Ова се 10-те најобезбедувани места во светот

Оние со обемна фантазија, тврдат дека тунелите ги користеле масоните за своите обреди и состаноци.

Се повеќе се оние кои презентираат „докази“ дека тој подземен систем на аеродромот вусшност ќе биде засолниште за светската елита во случај на нуклеарна војна.

Работи за сатанистите кои можеби не сте ги знаеле (видео)

На аеродромот се наоѓа меморијална плоча со масонски симболи. Тука е и благодарноста на матичната организација: Комисијата за аеродроми на Новиот свет.

Што е тоа Нов свет? Што тоа значи? Дали е најава за Новиот светски поредок? Како може да стои таков натпис на толку важно и сериозно место? Премногу прашања без одговор. На крајот, кога ќе се соберат цифрите од датумите од плочите се добива бројката 33 – највисокот ниво на Слободните масони.

Кога непознат уметник ќе исцрта стравични призори по ѕидовите

Целиот аеродром е сцртан со мурали на не мног познатиот уметник Лео Тангум.

Ова е еден од најопасните аеродроми во светот (фото+видео)

Loading...

На сликата со деца кои сонуваат за мир во подножјето е призор како од пеколот. На едниот ѕид има гримаса на нацистички војник со гас маска, а на другиот цеитат на дете починато во Аушвиц.

Отворен „Најбескорисниот аеродром во светот“: Вложиле 330 милиони, а не можело да се слета!

Во другиот дел на аеродромот има плоча со знаците AU и AG (злато и сребро) или таен потпис на човекот кој ја зпаочнал иницијативата за изградбата на аеродромот и кој стои зад откритието на смртоносниот хепатитис по името Аустралиа Антиген – во превод AU AG.

Дали сето ова е нормално да се види на еден аеродром? Целиот свет вели не. Властите молчат.

Авторот на скулптурата го усмртила скулптура!

Пред аеродромот е неговиот навистина „убав“ симобил – статуа на проколнат коњ со силно црвени очи. Велат дека тој го претставува четвртиот јавач на апокалипсата од Откровен – смртта.

Авторот на статутата е извесен Луис Хименез кој починал кога парче од скулптурата му паднало на главата.

Кога ќе се собере и одземе се, премногу чудни детали на десетиот најпрометен аеродром во светот.

Вака постапуваат со багажот на аеродром: Сега знаете зошто вашите куфери се изгребани (видео)

Секоја година низ овој аеродром минуваат над 50 милиони луѓе и сите го гледаат она што во овој текст е набројано, а набројани се дел од бизарностите.


Leave a Reply