ЕКСПЕРИМЕНТ: Барал да го варат во експрес лонец, па доживеал срцев удар (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Лим Ба, визионер и гуру, се обидел да изведе бизарен тест на физичка издржливост. Имено тој бил ставен во експрес лонец кој претходно бил загреан во топла вода, но сетоа тоа не завршило добро по него. Овој настан од 2017. година ги потресе сите, а особено неговите верни обожаватели во Малезија.

БИЗАРЕН ОБИЧАЈ: Фрлаат бебиња од 11 метри височина, причината ќе ве шокира (видео)

Loading...

Визионерот вакво нешто изведувал повеќе пати, а еднаш дури според неговите тврдења издржал 75 минути, но овој пат неговите обожаватели побрзале да го извлечат од лонецот кога слушнале дека очајнички удира во обидот да се ослободи.

БИЗАРЕН РИТУАЛ: Во ова племе жените ги молат мажите да ги бичуваат и прекриваат со лузни (видео)

Кога го извлекле од таму тој бил без свест, со страшни изгореници по целото тело.

БИЗАРЕН ритуал од кој настанал банџи скокот (видео)

Набргу бил однесен во болница каде е прогласен за починат, а како главни причини за смртта се наведува срцевиот удар.

БИЗАРЕН ПАР: Се венчале, но бракот ќе можат да го конзумираат по 14 години

Неговиот син Канг Хуаи (32) вели дека го молел својот татко да не го изведува повеќе овој смртоносен експеримент.

– До моментот кога пристигна Итната помош, мојот татко престана да дише. Минатата година му вградија бајпас на срцето, затоа што имаше потешкоти со дишењето. Мојата мајка и сестра се многу тажни. Нашиот татко кој секогаш беше весел, сега засекогаш не напушти, рекол тој.

Резбарењето кожа станува нов бизарен тренд (фото+видео)

Храмот сега ги откажал сите настани од почит кон починатиот гуру.

https://youtu.be/u4ff89kZwRM

Leave a Reply