Бангладеш

Сподели со своите пријатели

Најмалку 11 лица загинаа, а неколку десетици се повредени во удари од гром во Бангладеш во последните два дена, јави денеска Anadolu Agency. Loading… Како резултат на удар на гром во четвртокот, девет лица загинаа во областа Сираџањ, а двајца браќа загинаа во гром во областа Кулна во петокот вечерта.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

По двегодишна пауза, илјадници луѓе во Бангладеш и Непал денеска ја прославија својата Нова Година со шарени паради и музички изведби, бидејќи пандемијата на корона од корона вирусот стивна и животот се врати во нормала. Loading… Во главниот град на Бангладеш, Дака, луѓе облечени во традиционална црвена облека влегоа воПрочитај повеќе