Балашиха

Сподели со своите пријатели

Според извештаите на локалните медиуми, пожар избувнал во трговски центар во градот Балашиха во близина на Москва. Loading… „Во трговскиот центар Стројпарк горат градежни материјали“, изјави за РИА Новости портпаролот на итната помош. Наводно на отворено се запалил градежен материјал кој се проширил на првиот кат од зградата.  Прочитај повеќе