Бајконур

Сподели со своите пријатели

Ракетата „Сојуз-2.1а“ со товарниот вселенски брод „Прогрес МС-21“ беше лансирана во ниската орбита на Земјата, пренесува ТАС С. Loading… Ракетата беше лансирана од космодромот Бајконур во 03:20 часот по московско време, соопшти денеска контролата на мисијата. Врската со станицата е закажана за 5:50 часот по московско време на 28 октомври.Прочитај повеќе