Авдеевка

Сподели со своите пријатели

Во текот на изминатиот ден руските војници се фокусирале на напади во правец на Авдеевка, Маријнка и Купјанск, соопшти утринава Генералштабот на вооружените сили на Украина. Loading… Русите продолжуваат со обидите да ја опколат Авдеевка, а украинските сили цврсто ја држат одбраната, пренесува Униан. Украинскиот Генералштаб наведува дека биле одбиениПрочитај повеќе