аукција

Сподели со своите пријатели

Приборот за јадење направен специјално за нацистичкиот лидер Адолф Хитлер по повод неговиот 50. роденден, продаден е на аукција за 12.500 фунти, односно 14.220 евра.   Loading…   Приборот е пронајден за време на чистењето на една куќа во Дорсет, Англија, а припаѓал на висок воен службеник. Два ножа, триПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Авионот кој некогаш припаѓал на Елвис Присли, а кој бил паркиран на пистата во Ново Мексико скоро четири децении, повторно се продава. Елвис, како што се наведува, самиот ја дизајнирал внатрешноста на авионот.   Loading… Црвеното летало од 1962. година, нема мотор и неопходна е обнова на пилотската кабина, пренесуваПрочитај повеќе