Артем Ус

Сподели со своите пријатели

Артем Ус, син на гувернерот на регионот Краснојарск, избега од домашен притвор во Италија само еден ден откако судот се согласи да го предаде на американските власти. Loading… Ус е обвинет за шверц на воена технологија, а беше уапсен на аеродромот Малпенса во Милано врз основа на меѓународна потерница воПрочитај повеќе