Анкара

Сподели со своите пријатели

Шефот на руската надворешна разузнавачка служба Сергеј Наришкин и директорот на ЦИА Вилијам Барнс разговараа во Анкара за спречување избувнување на нуклеарна војна, изјави турскиот лидер Реџеп Таип Ердоган на новинарите на враќање од самитот на Г-20 во Бали. Loading… – Според информациите добиени од шефот на турската разузнавачка служба,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Рускиот весник Комерсант, повикувајќи се на неименуван извор, тврди дека денеска во Анкара се водат преговори меѓу руската и американската делегација. Loading… Весникот додава дека неговиот извор одбил да даде детали од разговорот, но наведува дека во руската делегација е и директорот на Надворешната разузнавачка служба Сергеј Наришкин. Портпаролот наПрочитај повеќе