Андриј Мељник

Сподели со своите пријатели

Заменик-министерот за надворешни работи на Украина, Андриј Мељник побара западни борбени авиони, воени бродови и тенкови, по ветувањето на САД дека ќе испратат противракетни системи Патриот во Украина. Loading… Украина е многу благодарна за „храбрите нови потези“ на САД, рече Мељник. „Но, познато е дека сѐ уште има табуа штоПрочитај повеќе