Алексеј Москаљов

Сподели со своите пријатели

Маж од западниот руски регион Тула, чија ќерка минатата година нацрта антивоена слика на училиште, е уапсен во главниот град на Белорусија, Минск, откако избегал од домашен притвор во Русија, изјави неговиот адвокат Дмитриј Захватов, пренесе Радио Слободна Европа. Loading… На 28 март, Алексеј Москаљов беше осуден во отсуство наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Алексеј Москаљов, татко на ќерката која поради антивоени цртежи заврши во дом за деца, избега од домашен притвор во текот на ноќта и засега не е позната неговата локација. Loading… Семејството рече дека биле под притисок од минатиот април, кога Маша одбила да учествува во патриотски училишни активности и когаПрочитај повеќе