Александар Чилик

Сподели со своите пријатели

Александар Чилик, агент на Главната разузнавачка управа на украинското Министерство за одбрана, е осуден на 12 години затвор, потврди Вториот воен суд на Западниот округ за руската државна новинска агенција ТАСС. Loading… Чилик беше уапсен во Русија пред две години. „Судот го осуди Чилик на 12 години затвор и паричнаПрочитај повеќе