Алехандро Џаматеј

Сподели со своите пријатели

Тајванската претседателка Цаи Инг-вен во среда патува за САД, а главна цел на нејзиното патување ќе бидат Гватемала и Белизе, со кои сака да ги зајакне билатералните врски бидејќи минатата недела Тајпеј загуби еден од ретките сојузници што се свртеа кон соработка со Пекинг. Loading… – Надворешниот притисок нема даПрочитај повеќе