Алберто Отарола

Сподели со своите пријатели

Главниот обвинител на Перу покрена истрага против претседателката Дина Болуарте, премиерот и клучните министри поради повеќенеделниот конфликт во оваа јужноамериканска земја во кој загинаа десетици луѓе, јавува агенцијата Танјуг повикувајќи се на Би-Би-Си. Loading… Според извештаите, перуанските власти се под истрага под обвинение за „геноцид, квалификувано убиство и тешки телесниПрочитај повеќе