Алберто Фернандез

Сподели со своите пријатели

Бразилскиот и аргентинскиот претседател Луис Инасио Лула да Силва и Алберто Фернандез објавија во заедничко соопштение дека двете најголеми јужноамерикански земји работат на поцврста економска поврзаност, која би вклучила и воведување заедничка валута. Loading… Проектот првично би бил билатерален, но идејата е иницијативата на крајот да вклучи и други земјиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Маж се обиде да ја убие аргентинската потпретседателка Кристина Фернандез де Киршнер, која не е повредена бидејќи пиштолот не пукал, објави аргентинскиот претседател Алберто Фернандез. Loading… „Еден маж ѝ впери огнено оружје во главата и го повлекол чкрапалото. Кристина е сè уште жива бидејќи, поради некоја причина што допрва требаПрочитај повеќе