15.09.2018 09:40

Стрништа и сува трева и вчера гореа низ кумановско


Два пожари се регистрирани во текот на вчерашниот ден на две различни локации низ кумановските села, информираат од Регионалниот центар за управување со кризи.

Во период од 11:35 до 13:35 часот, тројца пожарникари гаснеле запалено стрниште и сува трева во атарот на селото Четирце.

Втората интервенција на кумановските пожарникари била исто така на залапена сува трева, овој пат во атарот на селото Лојане, каде во период од 12:05 до 13:45 интервенирале тројца пожарникари.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments