13.07.2018 14:11

Со измама од кола на автопатот Куманово – Скопје му украле 70.000 евра


Измамувајќи го дека има проблем со една од гумите од неговиот автомобил, две непознати лица на 56-годишниот З.В. од Србија му украле 70.000 евра, информираа од МВР.

Оштетениот грабежот во СВР Скопје го пријавил вчера во 07:40, изјавувајќи дека бил ограбен на автопатот Скопје-Куманово после наплатната рампа Миладиновци, каде го застанале две непознати лица со патничко моторно возило „Фолксваген Пасат“ со шведски национални ознаки, покажувајќи му дека неговото возило имало проблем со гумата.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments