15.04.2018 22:06

Снимила сет провокативни фотографии во хотелот, но ја исфрлиле поради една причина (ФОТО)


Плус сајз блогерката Ана Обрајан (33) останала во шок кога ја ифрлиле од хотел во Лас Вегас, затоа што правела сет провокативни фотографии во костим за кепење.

Иако првобитно имала дозвола за снимање во лобито на хотелот, блогерката доживеала по само шест минути фотографирање обезбедувањето на „многу агресивен начин“ да ја замоли да престане со позирање.

I find it ironic that I’ve taken photos in swimsuits all over the world and the one place I was told to cover up was Las Vegas. Sure, thin girls in thongs and pasties are A OK but a plus girl in a full coverage suit, trying to take an epic editorial shot- now that’s just too much. Jokes on them though, I’d already gotten the perfect photo. They can’t erase this happened. I’m learning as I push myself to do more editorial type concepts, the push back is greater. But that’s why I push. It’s more than just a girl in the city of sin in a bikini, It’s a statement. We will be seen. We’re not hiding anymore. And we’re going to wear whatever we want, wherever we want. Not just in Vegas. EVERYWHERE. Change is coming; the question is are you going to stand in the way or help us push through? Bikini by @curvybeach #lasvegas #plussize #fashion #bodypositive #confidence #idowhatiwant ? @larabellenewyork

A post shared by Glitter (@glitterandlazers) on

Како што пишува списанието „People“ нејзе и било дозволено да фотографира секаде во објектот освен на местото каде се масите за покер. Исто така, немала никакво ограничување ниту на дрес кодот.

loading...

Имено, таа снимала реклама за својот каталог за костими за капење, а тоа изгледа не наишло на одобрување во дадениот момент.

– Првин се вознемирив, бел посрамена, а потоа се чувствував многу лошо. Не направив ништо надвор од протоколот, им пречев затоа што имам вишок килограми. Тоа така го доживеав, рекла за магазинот.

Додава дека досега имала снимања во многу хотели ширум светот и никогаш никаде не и се случило ништо слично.

– Со години се залагам жените кои се крупни, да не мора да чувствуваат срам поради својот изглед. А сега, токму една таква работа ми се случи мене. Чувствувам срам поради својот изглед, напишала во својот блог.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments