11.02.2019 07:53

Снег ги затвори плажите во Хаваи


На пацифичкиот северозапад падна снег, а жителите тоа го прославиле на локалните ридови „вооружени“ со скии и санки.

Во некои области од Пацифичкиот северозапад, т.е. територии на западот на Северна Америка со Тихиот океан на запад и карпести планини на истор, напаѓале големи количини снег, а метеоролозите најавуваат нови врнежи кон почетокот на неделата, пренесува АП.

loading...

Како што се наведува во одредени делови ударите на ветерот биле околу 40 километри на час, а властите во Хаваи ги предупредиле граѓаните да бидат подготвени и на поплави, како и подготвени за евакуација.

Сајтот „Хаваи Њуз“ објави дека плажите и националните паркови се затворени.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments